Banner
BİGBAG NEDİR?
Bigbag kelime anlamı olarak FIBC (Flexible Intermediate Bulk Container) (Büyük-Orta Hacimde Dökme Yüklerin Taşınmasında Esnek Çözümler) ile aynı anlamı taşımaktadır.

Günümüz dünyasında insana ve emeğe duyulan saygı nedeniyle, dökme ürünler 50 kilogramlık paketler yerine 1000-1500 kilogramlık yükü taşıyabilen 2-3 kilo ağırlığındaki bigbaglerle tek seferde taşınabilmektedir. Böylelikle onlarca çuval ve 20-30 kg ağırlığındaki tahta palet veya farklı materyaller kullanımına gerek kalmamaktadır.

Taşınan yükün ambalajı da sadece 2-3 kg olması nedeniyle de taşımada ekonomi sağlamakta, böylelikle Bigbag çevreye ve bütçenize saygılı çözümler sunmaktadır. Bigbagle ürünlerin stoklanması ve geri dönüşümü oldukça kolay ve ekonomiktir.

İGS Big Bag "Avrupa Esnek Büyük Çuval Üreticileri Birliği" (EFIBCA) tarafından atanmış olan yetkili test enstitülerinden alınmış sertifikalara uygun olarak 500 kilogramdan 2000 kilograma kadar yük taşıma kapasiteli Big Bag'ler üretmektedir. Üretmekte olduğumuz Big Bag'ler çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Başlıca kimya, gıda, maden, tekstil, petrokimya ve ziraat gibi sektörlerde olmak üzere ayrıca dökme yükle ilgili tüm diğer sektörlerde de güvenle kullanılmaktadır. Çeşitli gereksinimlere ve değişik amaçlara uygun olarak farklı tip ve modellerde Big Bag'ler de üretilmektedir.

4-5 cm³ boyutundaki maden ve kimyasal üründen toz haldeki una kadar birçok değişik madde Big Bag'ler ile taşınmaktadır. Değişik gereksinimleri karşılamak üzere içinde P.E. astar olan, lamineli kumaştan üretilmiş sızdırmazlık dikişi, sızdırmaya karşı güçlendirilmiş, asbest için dikdörtgen şekilli, tehlikeli maddeler için UN sertifikalı Big Bag'ler de üretilmektedir.

Ulaşım giderlerinin yüksek olduğu uzun yol taşımalarında, taşıma alanının maksimum kullanımını sağlamak için kübik şekilli Big Bag'ler oldukça ekonomik çözümler sunmaktadır.

 
 
Pro WEB